PROJEKTOWANIE ODZIEŻY WROCŁAW

Projektowanie ubrań

Projektowanie odzieży jest pewną sztuką, w której gust i wyczucie projektanta odgrywają największą rolę. W naszym zakładzie krawieckim robienie ubrań mamy we krwi. Stworzymy dla Państwa odzież, która będzie dopasowana nie tylko do sylwetki, ale i portfela. Projektowanie ubrań wymaga stosowania określonego wzornictwa oraz wydobywania naturalnego piękna z tkanin, akcesoriów i wzorzystych elementów, dzięki którym projekty ubiorów mają unikatowy wygląd i charakter. Nasi projektanci ubrań potrafią dostosować ciuch do oczekiwań nawet najbardziej wymagającego klienta. Stworzą projekt odzieży do określonej przynależności kulturowej lub społecznej każdego z Państwa, a przy okazji zaproponują rozwiązania, które mieszczą się w Państwa budżecie i czasie.

Na czym polega analiza kolorystyczna?

Na początku warto zaznaczyć, że zakwalifikowanie do określonego typu kolorystycznego jest okresowe i może ulegać zmianie. Przede wszystkim warto podkreślić, że sam kolor nie jest aż tak ważny jak jego nasycenie, temperatura i odcień. Dopiero ten zestaw pozwala zdecydować o tym czy barwa ubioru nam służy, czy wręcz przeciwnie.

Analizę kolorystyczną należy przeprowadzać w świetle dziennym, a osoba która jest analizowana powinna być w trakcie oceny bez makijażu. Następnie należy ukryć wszelkie nienaturalne kolory, tzn. przykryć czepkiem włosy, jeśli są zafarbowane, a na tułów nałożyć białą pelerynę. Kolejnym etapem jest wywiad dotyczący naturalnego odcienia skóry, reakcji na słońce, koloru włosów, oprawy oczu, ust, koloru tęczówki, a na końcu sprawdzany jest odcień cery. Przedostatnim krokiem jest okrycie ramion i przyłożenie do twarzy złotej i srebrnej chusty, dzięki której zostanie wybrany typ kolorystyczny – ciepły lub chłodny. Ostatni etap to dobór ostatecznych barw, który odbywa się poprzez przykładanie kolorowych tkanin. Odpowiedni kolor to ten, który powoduje zmianę kolorytu w wyglądzie twarzy.

Niestety czasami się zdarza, że nasze ulubione kolory ubrań nie są dla nas korzystne. Warto wówczas zaufać projektantowi odzieży, którego wprawione oko wybierze takie kolory, które wydobędą z naszej cery blask. Wówczas wszystkich zachwyci nie tylko strój, ale i my sami.

Ze względu na to, że projekty ubrań mają swój początek w rozmowie ze specjalistą, warto wiedzieć, jak wygląda proces ich tworzenia. W słowach „projektuję ubrania” zawiera się wiele czynności, dlatego warto dać projektantowi czas by stworzył ubrania, które będą niesamowite.

Jak projektowanie mody wygląda od podszewki?

Wszystko zaczyna się od człowieka. Powinien on być zarówno krawcem, artystą, stylistą, ale i usługodawcą w jednej osobie. Gdy klient zamawia strój, projektant najpierw przeprowadza z nim szczegółowy wywiad, następnie zdejmuje miarę i wizualizuje pomysł. Bierze on kartkę i ołówek lub laptop oraz myszkę i rozpoczyna projektowanie ubioru. Gdy niechlujne kreski przekształcą się w kreację, zaczyna dobierać materiały, z jakich konkretny model ma być uszyty, wybiera dodatki i akcesoria, kontaktuje się z dostawcami, a następnie przekazuje materiały do szycia lub robi to sam. Projektowanie ciuchów wymaga od artysty dodatkowej umiejętności, jaką jest perfekcyjne zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów. Trudnością jest wybór kompromisu pomiędzy wytycznymi zamawiającego a wizją w głowie twórcy.

Tak naprawdę, projektowanie zestawów ubrań od ustaleń z klientem po gotowy strój jest wymagające, ale i satysfakcjonujące. Pewnie zastanawiacie się Państwo czy u nas wykonacie wymarzone projekty ciuchów, które będą idealnie skrojone i dopasowane, a przede wszystkim podkreślą atuty i ukryją niedoskonałości? Oczywiście, że tak! Projektowanie ubioru to nasza pasja i codzienność!

Galeria projektowanie ubrań Wrocław