Garnitury męskie Wrocław

Nie od dziś wiadomo, że mężczyzna w garniturze budzi respekt i wyróżnia się z tłumu. Garnitur jest symbolem bogactwa, elegancji i profesjonalizmu, a osoba która go nosi jest z tymi określeniami utożsamiana.  Garnitury męskie powinny podkreślać sylwetkę. Nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne. Dopasowany garnitur może być dwurzędowy, to znaczy posiadać dwie kolumny guzików lub jednorzędowy, z jednokolumnowym układem zapięcia. Garnitury jednorzędowe mogą posiadać jeden, dwa lub trzy guziki ułożone pionowe względem siebie. Ten typ jest bardzo wygodny w zapinaniu i rozpinaniu. To najbardziej popularny typ wśród garniturów. Świetnie się układa i ukrywa wszystkie mankamenty sylwetki w okolicy tułowia.

Jednym z typów męskich strojów są garnitury na miarę. W naszym zakładzie krawieckim stworzymy dla ciebie zarówno garnitur, jak i frak na miarę. Koszt uszycia garnituru oraz materiały dopasujemy do twoich oczekiwań i możliwości.

Pomożemy ci w wyborze tkanin, kolorów oraz dodatków. Wystarczy, że wyszukasz nas w Internecie poprzez frazę „szycie garniturów Wrocław” i przyjdziesz do naszej pracowni. Specjaliści z doświadczeniem zajmą się stworzeniem projektu, a następnie stroju idealnego właśnie dla ciebie.

Luksusowe garnitury to luksusowe tkaniny

Zapewne nikogo nie dziwi fakt, że jakość garnituru zależy od gatunku tkaniny, z jakiej został uszyty. Najczęściej wybieranym materiałem przez panów jest wełna. Głównym powodem jest delikatność i długowieczność tej tkaniny. Mimo tego, że wełna kojarzona jest jedynie z ciepłą, miękką odzieżą chroniącą w zimowe dni, świetnie się sprawdza do wytwarzania drobnych włókien, z których powstają eleganckie garnitury męskie.

Szycie Garniturów

Oczywiście wełna to nie jedyny materiał premium. Garnitur u krawca może być także wykonany z mieszanki jedwabiu z wełną. Do wyboru są także tańsze materiały syntetyczne, jednak one nie gwarantują stałości fasonu oraz tego, że będzie to idealnie dopasowany garnitur.

Gatunek tkaniny to nie wszystko, ważny jest również jej kolor. Klasyczny, biznesowy garnitur szyty na miarę powinien być w jednym z trzech kolorów: czarnym, szarym lub granatowym. Może mieć wzorki lub też nie, wszystko zależy od tego na jaką okazję został kupiony. Podczas mniej formalnych spotkań idealnie sprawdzi się brązowy lub oliwkowy strój. Latem lub na specjalne okazje, takie jak ślub dobrym wyborem będzie smoking na miarę w odcieniach bieli, kremu i błękitu. Ponadczasową zasadą stroju dżentelmena jest garnitur w jednolitym kolorze z akcentami w postaci dodatków.

garnitur na miarę Wrocław

W naszym zakładzie krawieckim wykonujemy szycie garniturów na miarę z najlepszych materiałów. Doświadczeni profesjonaliści tworzą ekskluzywne garnitury na każdą kieszeń. Cena uszycia garnituru tak naprawdę uzależniona jest od wielu czynników, takich jak m.in. koszt materiałów, nici, zamków, guzików i innych akcesoriów, poziom skomplikowania wybranego przez klienta fasonu oraz ilość części, z których ma się składać kreacja. W zależności od tego czy garnitur ma posiadać tylko marynarkę i spodnie, czy dodatkowo jeszcze kamizelkę, koszty zakupu będę inne. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, ponieważ nie ma dwóch takich samych projektów. Nasz krawiec męski wykonuje także przeróbki garniturów. Jeśli twój ulubiony smoking na miarę nie jest już dopasowany lub chciałbyś go zmodyfikować, przyjdź do nas, a my damy mu drugie życie.

Czym dopełnić garnitur – akcesoria

Sam garnitur to nie wszystko. Całą stylizację powinny dopełniać dodatki, m.in.

  • buty
  • zegarek
  • krawat
  • mucha
  • spinki do mankietów
  • spinki do krawatów
  • poszetka
  • wpinka lub kwiat w butonierce
  • kapelusz lub kaszkiet

To dzięki nim zwyczajny, prosty strój może mieć nowoczesny, elegancki lub oldschoolowy charakter. Najważniejszym z dodatków noszonych do garnituru jest krawat. Główną zasadą w doborze idealnego zestawienia z koszulą jest reguła, aby krawat był ciemniejszy od koszuli. Proste i spokojne wzory na krawacie lub muszce polecane są do klasycznych stylizacji. Wszystkim miłośnikom mody doradzamy zakładanie akcesoriów z niestandardowych materiałów, np. muchę wykonaną z drewna do granatowego garnituru.

garnitur szyty na miarę

Poszukiwania dopasowanego garnituru w sklepach mogą być długie i męczące. Zwykle bywa tak, że po znalezieniu odpowiedniego fasonu konieczne jest skrócenie nogawek lub rękawów, wytaliowanie marynarki lub zwężenie spodni w pasie. Czy nie lepszym rozwiązaniem oszczędzającym czas i nerwy jest wybór uszycia garnituru na miarę u krawcowej?

Nasz zakład mieszczący się we Wrocławiu oferuje szeroką gamę usług projektowych i krawieckich. Wykonujemy szycie garniturów, sukienek, spodni, żakietów, kamizelek, spódnic i pozostałych elementów garderoby. Przyjmujemy również zlecenia na poprawki garniturów, zwężanie lub poszerzanie odzieży, doszywanie lub odpruwanie niechcianych elementów oraz na projektowanie ubrań od podstaw. To jedyne takie miejsce, w którym doświadczeni specjaliści kompleksowo zajmą się stworzeniem szkiców, pomogą wybrać tkaniny i uszyją kreację w jednym miejscu.